Infokioski

Technika i elektronika są jednymi z najszybciej rozwijanych gałęzi przemysłu. Nie ma miesiąca, w którym nie pojawiłaby się nowa ciekawostka z rodziny szeroko pojętej elektroniki użytkowej. Dzięki takiemu szybkiemu rozwojowi możemy cieszyć się z wielu bardzo przydatnych urządzeń, które w znaczący sposób poprawiają komfort naszej pracy oraz ułatwiają nam życie i wypoczynek.

Bardzo dużą zasługę w rozwoju elektroniki mają ekrany dotykowe. Początkowo dosyć prymitywne i mało funkcjonalne rozwiązanie miało być jedynie dodatkiem do urządzeń. Obecnie ekrany dotykowe stały się jednym z głównych motorów napędowych w rozwoju telefonów komórkowych. To dzięki nim bez problemu możemy komunikować się z wieloma urządzeniami, wykorzystując jedynie proste gesty wykonywane na powierzchni ekranu palcem lub rysikiem. Ekrany dotykowe możemy znaleźć w wielu urządzeniach. Najczęściej wykorzystywane są oczywiście w telefonach oraz tabletach. Jednak coraz częściej spotkać je możemy np. w bankomatach, biletomatach w komunikacji miejskiej czy w infokioskach. Szczególnie te ostatnie są bardzo ciekawym zjawiskiem. Coraz częściej w przestrzeni publicznej możemy spotkać niewielkie ekrany, które mają za zadanie dostarczać nam niezbędnych informacji. Dzięki temu firmy oszczędzają na zatrudnieniu wielu osób do obsługi interesantów oraz mogą zminimalizować kolejki do biura obsługi.

Za pomocą kilku kliknięć na ekranie infokiosku możemy zapoznać się z ofertą danej firmy, zarezerwować miejsce w hotelu czy poznać informacje o oglądanym właśnie eksponacie muzealnym. Coraz więcej miast turystycznych decyduje się na tego typu rozwiązania w swoich najbardziej odwiedzanych miejscach. Dzięki temu miasto zyskuje na atrakcyjności, a turyści mogą bez problemu poznać historię zabytku, który właśnie oglądają.

Infokioski bardzo często montowane są też na uczelniach. Studenci mogą zapoznać się w nich z aktualnymi wynikami egzaminów, planem zajęć czy układem sal na uczelni. W znaczny sposób ułatwia to szczególnie nowym studentom poruszanie się po uczelni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *