Podłoga interaktywna.

Elektronika i nowe technologie już od wielu lat zadomowiły się w naszym życiu na dobre. To właśnie dzięki nim mamy możliwość znacznego przyspieszenia naszej pracy oraz dzięki nim zyskujemy o wiele więcej czasu dla siebie, oraz swojej rodziny i bliskich. Elektronika ważna jest w każdym aspekcie naszego życia. W sumie po to została stworzona i rozwijana – aby ułatwić nam codzienne czynności oraz pracę i wypoczynek. Dzięki nowoczesnym technologiom możliwe jest bardzo wiele rzeczy, które jeszcze kilkanaście lat temu znaliśmy z filmów popularnonaukowych.

Jednym z bardziej interesujących rozwiązań, które pojawiły się i zadomowiły w naszym życiu w ciągu ostatnich dwóch dekad, są ekrany dotykowe. Dzięki ich zastosowaniu mamy możliwość znacznie łatwiejszej i szybszej komunikacji z urządzeniami. To właśnie one odpowiedzialne są za niesamowity rozwój sprzętu komputerowego oraz telefonów komórkowych. Nie ma możliwości obecnie produkowania nowoczesnych telefonów bez dobrych pojemnościowych ekranów dotykowych.

Tego typu rozwiązania stosowane są też w bardziej rozbudowanych urządzeniach. Ekrany dotykowe znajdziemy w kioskach informacyjnych, bankomatach czy automatach do sprzedaży biletów w komunikacji miejskiej i na dworcach.

Jednym z takich rozwiązań, które zyskuje dużą popularność w ostatnich miesiącach, są podłogi interaktywne. Dzięki zastosowaniu czujników ruchu oraz urządzenia do projekcji obrazu możemy stworzyć „interaktywny dywan”, który będzie wyświetlał nam różne treści oraz reagował na ruch, oraz działania osób przemieszczających się w jego obrębie. Nie jest to typowy wyświetlacz dotykowy, gdyż nie wykorzystuje się do niego ekranów a jedynie projektory z sensorami odbierającymi informacje o interakcji człowieka z wyświetlanym obrazem. Jest to w pewnym sensie krok w przód, jeżeli chodzi o technologie komunikacji z komputerem i oprogramowaniem, które nim steruje. Tego typu rozwiązania mogą być bardzo przydatne w branży marketingowej oraz reklamowej. Pozwolą na większe zainteresowanie ofertą firmy, która zainwestuje w tego typu urządzenie i ustawi je przed swoim lokalem usługowym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *