Stoły Multitouch i ich zastosowanie.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat zauważyć można bardzo dynamiczny wzrost elektroniki, która nastawiona jest na interakcję z człowiekiem. Wszelkiego rodzaju kioski informacyjne, urządzenia do sprzedaży biletów, nowoczesne bankomaty czy oczywiście tablety lub nowoczesne telefony komórkowe. Wszystko te urządzenia nie zdawałyby egzaminu bez rewolucyjnego wynalazku, jakim jest ekran dotykowy.

Ekrany dotykowe przeszły wiele etapów, aby w rezultacie stać się bardzo zaawansowanymi elementami coraz większej liczby produkowanych urządzeń elektronicznych. Bez ekranów dotykowych nie byłoby mowy o nowoczesnych spartphonach lub komputerach z dotykowymi ekranami. Dzięki temu rozwiązaniu technologia znacznie szybciej rozwija się i wspomaga nas w życiu codziennym, pracy i w wypoczynku.

Jednymi z takich urządzeń wykorzystujących ekrany dotykowe są stoły multitouch. W większości przypadków stoły te wykorzystywane są jako nośnik reklam lub pokazów multimedialnych z możliwością interakcji z oglądającym. Często spotkać można je np. w muzeach jako objaśnienie i dodatek do dużych ekspozycji i pokazów. Bardzo często stoły multitouch wykorzystywane są też w centrach handlowych jako np. punkt informacyjny, który wskaże nam drogę do interesującego nas stoiska lub gdzie możemy sprawdzić najnowsze informacje o pogodzie. Jest to bardzo zaawansowane urządzenie, które sterowane jest przez komputer. Dzięki temu bez problemu możemy do niego podłączyć np. drukarkę czy inne urządzenie wspomagające nas w pracy i działaniach reklamowych. Stoły multitouch to doskonałe urządzenia marketingowe.

Stoły multitouch dają bardzo wiele możliwości reklamy oraz dzięki swoim zaawansowanym funkcjom świetnie nadają się do pracy lub skutecznie zastąpić mogą panele sterujące we wszelkiego rodzaju fabrykach czy instytucjach zarządzających. Nowoczesne stoły multimedialne mają bardzo duże możliwości. Dzięki obsłudze połączeń Bluetooth możemy przesyłać na nie informacje i prezentacje bez potrzeby podłączania się bezpośrednio do jednostki centralnej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *