Nowoczesna technologia – czyli o inteligentnych stołach mowa.

Od wielu lat elektronika oraz nowe technologie zaskakują nas i wspierają w pracy i życiu codziennym. Ciężko byłoby nam sobie wyobrazić życie bez komputerów, zarządzanych nimi szpitali, które ratują życie i zdrowie czy fabryk, w których wykorzystuje się elektronikę i zaawansowane technologie informatyczne. To właśnie elektronika ma ogromny wpływ na rozwój innych dziedzin naszego życia.

Jednym z ważniejszych osiągnięć technologicznych, które wpływają w znacznym stopniu na inne urządzenia i ich rozwój są ekrany dotykowe. Początkowo były to bardzo prymitywne rozwiązania, które były tylko mało znaczącym dodatkiem do urządzeń. Powoli jednak stały się jednym z najważniejszych czynników wpływających na decyzję klienta o zakupie danego urządzenia. Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie nowoczesnych telefonów bez bardzo funkcjonalnych ekranów dotykowych. Ekrany dotykowe coraz częściej goszczą też w przestrzeni publicznej oraz w urzędach.

Te bardzo przydatne wyświetlacze bardzo często umieszczane są w miejscach istotnych dla klientów instytucji oraz w urzędach np. w Urzędzie Pracy bardzo często można znaleźć kioski informacyjne, oraz stoły dotykowe, które pozwalają na sprawdzenie aktualnych ofert pracy czy też na zarejestrowanie się w innych instytucjach jak np. przychodnia medyczna. Stoły dotykowe mogą być też wspaniałym narzędziem marketingowym dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Wykorzystanie ekranów dotykowych w różnych postaciach i konfiguracjach jest coraz bardziej powszechne. Zastępują one często witryny sklepowe. Każdy z klientów może podejść do takiego stołu multimedialnego i skorzystać z wirtualnego kiosku informacyjnego.

Stoły i ekrany multimedialne mogą być bardzo dobrym dodatkiem do pokazów i ekspozycji w muzeach i galeriach sztuki. Dzięki nim możemy poinformować oglądających o dodatkowych sprawach związanych z ekspozycją, zaprosić na kolejny pokaz lub zachęcić do dalszego zwiedzania galerii. A jeszcze kilka lat temu nikomu nie śniło się, że te proste ekrany z funkcją dotykową zdobędą tak wielką popularność.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *